Толком чи до пуття?

Mова 15.01.2017
Толком чи до пуття?
Дуже часто мовці не знають, як краще перекласти українською вислів «говорить (делать) с толком». Є декілька варіантів: говорити (робити) до пуття, до ладу, ладом, з розумом. Крім того, не варто зловживати «толком» і в інших зворотах, оскільки в українській мові є свої питомі вислови.

Святвечір, Свят-вечір чи святвечір?

Mова 06.01.2017
Святвечір, Свят-вечір чи святвечір?
Є багато версій написання назви вечора напередодні Різдва: Святвечір, Свят-вечір, святвечір. Який варіант обрати? Радимо почитати, що про це кажуть мовознавці.

Поширювати і розповсюджувати

Mова 30.10.2016
Поширювати і розповсюджувати
Російське слово «распространять» має декілька відповідників в українській мові: розповсюджувати, поширювати, ширити. На жаль, часом мовці помилково обирають не те слово, що потрібно. Ми пропонуємо розставити всі крапки над «і» у цьому питанні й більше не помилятися.

Правила вживання «приймати»

Mова 08.10.2016
Правила вживання «приймати»
Дієслово «приймати» досить часто вживається неправильно. Зокрема, треба говорити: брати до уваги, взяти участь, ухвалити закон. Натомість мовці помилково кажуть у цих висловах слово «приймати». Дізнайтеся про інші складні випадки.

Одержувати, отримувати, здобувати, діставати, набувати

Mова 24.07.2016
Одержувати, отримувати
Російське слово «получать» має декілька українських відповідників. Так, наприклад, російською мовою можна сказати «получать образование» і «получать огласку», а українською – освіту здобувають або дістають, а розголосу набувають. Пропонуємо ознайомитися з найуживанішими словами-відповідниками й дізнатися…

Відноситися, ставитися, належати, стосуватися

Mова 09.07.2016
Відноситися, ставитися, належати, стосуватися
В українській мові дієслово «відноситися» означає тільки «переміщатися» або «перебувати в певній відповідності, співвідношенні з чимось» (у математиці, фізиці, лінгвістиці тощо). Для інших випадків є інші дієслова: ставитися, належати, стосуватися, обходити, припадати тощо.
Завантажити застосунок
Ми в соцмережах

© 2017 Мова – ДНК нації