Давні римляни про мову
L
R

Коментарі ()

 1. Руснак Дмитро 07 січень 2016, 13:08 # +6
  Тисячу разів вибачте за мою в'їдливість, але…
  Шановні розробники, я помітив прикру помилку. Серед карток із цитатами з'явилася наступна: «Чия мова — того й влада». Та ще й начебто давньоримського авторства.
  Будь ласка, зверніть увагу — навряд чи ви знайдете бодай в якомусь збірнику висловів на латинській мові: «Cujus lingua, ejus regio».
  Проте, існує дуже схожий вислів: «Cujus regio, ejus religio», який в досить вільному перекладі звучить: «Чия влада — того й віра». Дарма що вислів латинською мовою — він з'явився у середині XVI століття, як основний принцип Аугсбурзького договору (терени сучасної Німеччини).
  Вислів: «Чия мова — того й влада» — сучасний, належить українським публіцистам, використовувався деякими політиками. Скоріш за все, він з'явився під впливом вислову на латинській мові, але далеко не тотожний за значенням, та й давні римляни до нього не мають жодного стосунку.
  1. Oleksiy Kordun 05 квітень 2022, 16:04 # 0
   Пан Дмитро абсолютно правий. Вислів «Чия мова – того й влада» був вперше вжитий у програмовій статті Віктора Ющенка, опублікованій у газеті «День» 6 жовтня 2010 р. Назва статті справді була алюзією на середньовічне положення: «Чия влада — того й віра».
   Ющенко В. Чия мова — того й влада. Газета «День», 6 жовтня 2010 р. URL: https://day.kyiv.ua/uk/article/panorama-dnya/chiya-mova-togo-y-vlada

   Авторизуйтеся, щоб залишити коментар. Увійти

   Ви можете авторизуватися через соцмережі: