Усмішка і посмішка
L
R

Мовознавці Борис Антоненко-Давидович і Олександр Пономарів радили й рядять розрізняти такі слова.

Усмішка – особливий порух м’язами обличчя (губ, очей), який показує схильність до сміху або виражає привіт, задоволення тощо.

Посмішка – особливий вираз обличчя (губ, очей), що виражає глузування, іронічне ставлення до когось, чогось тощо.


Коментарі ()

 1. PY PY 16 грудень 2017, 04:38 # +4
  Порада може бути антисуржиком лише в тому, що рос. «усмешка» правильніше передавати як укр. «посмішка». Проте, «посмішка» також є синонімом до «усмішки». Іншими словами, радісний (у т.ч. доброзичливий) вираз обличчя може бути як «усмішкою», так і «посмішкою», тоді як іронічний — лише «посмішкою».

  Власне, словник фіксує обидва значення в обох слів:
  sum.in.ua/s/usmishka
  sum.in.ua/s/posmishka
  1. night man 19 грудень 2018, 17:18 # +2
   З московської «улибка» — усмішка, а «усмєшка» — посмішка. Хоча друге вони вкрали у нас українців-русинів, надавши негативного відтінку.
   1. Віталій Рожук 06 червень 2020, 22:32 # +3
    привіт
    1. Софія 22 серпень 2022, 20:47 # -1
     Привіт
  2. Учень 04 жовтень 2022, 09:45 # -1
   ААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААА
   1. Учень 04 жовтень 2022, 09:45 # -1
    СПАСИТЕ

    Авторизуйтеся, щоб залишити коментар. Увійти

    Ви можете авторизуватися через соцмережі: